Dean Lorey | Akademie Nočních můr I.

21. června 2013 v 7:55 | Daniel Váša |  Knižní recenze
Akademie Nočních můr
Neuvěřitelný, poutavý a napínavý příběh malého, nenápadného, až zakřiknutého Charlieho, který má takřka stálé problémy se svým okolím a spolužáky a trpí nočními můrami, jež dokáže vyvolávat a zhmotňovat do skutečnosti. Charlie se náhle ocitá v Akademii nočních můr, kde se spolu s ostatními "vyvolenými" dětmi učí s těmito monstry z Temnozemě bojovat a vyhánět je z lidského světa, zejména pak ze světa dětí.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dostal jsem jí ke čtení v nemocnici a jinou knížku jsem tam neměl.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Akademie

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Magie

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnil tak je asi Theodor a rozhodně bych nechtěl být Charlie.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Rozhodně mě překvapil ten nápad s nočními můrami. Je to podle originální, a pokud se nepletu tak nic podobného zatím nevyšlo. Dále se mi líbilo to, že autor Dean Lorey nechodí kolem horké kaše a soustředí se hlavně na akci, kterou dokáže dobře popsat a udělat to napínavé.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Na knížce mi chyběli trochu popisy. Moc jsem si nedokázal představit jak temnotvorové vypadají, ale to se dalo překousnout. Autor píše hezky a není mu co vytknout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama