Dean Lorey | Akademie Nočních můr II.

21. června 2013 v 7:57 | Daniel Váša |  Knižní recenze
Akademie Nočních můr II.
Druhý díl Akademie nočních můr nás zavádí na pokraj celosvětové války s netvory. Zdá se, že toto je poslední šance Útvaru pro noční můry válku zastavit. Na svět se dostali poslední Proslulí - největší netvoři Temnozemě. Záchrana závisí výhradně na tajemné bytosti zvané Strážce, ale ten umírá. Uzdravit jej může jen hydří mléko, a tak se Charlie Benjamin a jeho kamarádi z Akademie nočních můr vydají hledat matku Hydru. Než proniknou do propastných hlubin hydří jeskyně, musejí projít přes přízračný hřbitov v bermudském trojúhelníku a nebezpečnou, netvory zaplavenou zoo v San Diegu. Netvoři útočí všude a na všechny! Podaří se válku zastavit?


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Po přečtení prvního dílu jsem nemohl odolat pokušení si tuhle knihu hned objednat.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Strážce, Hydra

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Útok

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnil tak je asi Theodor, protože je zbrklý a pro své přátelé udělá cokoli a myslím, že máme i stejný smysl pro humor a problémy s otcem. Rozhodně bych nechtěl být Charlie, už jenom kvůli tomu co se stalo jeho rodičům a asi by se mi ani nelíbilo, že jsem výjimečný od ostatních.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Knížka je opět plná akce a autor stále skvěle píše. Je to opravdu moc dobré čtení, které vám rychle uteče, ale zanechá skvělý pocit.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Tady my vadilo chování Pinche, ale to už poněkud jiný problém. Hlavní negativum je to čekání kdy konečně vyjde třetí kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama