Michaela Burdová | Křišťály moci II. Hněv pána ohně

21. června 2013 v 8:04 | Daniel Váša |  Knižní recenze
Křišťály moci: Hněv pána ohně
Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.

Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů. Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující.


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Po přečtení prvního dílu jsem nemohl odolat.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Jezerní panna

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Krvácí

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
S R´tilem, jeho povaha mi hodně připomíná tu mou, a nechtěl bych být rozhodně Lejou. Přijde mi rozmazlená a to její fňukání mě štve.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Popsání pocitů a seznamování s novými postavami je výborné. Moje fantazie si dokáže přesně postavy představit.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Opět mi jenom vadí popisy. Některé jsou moc dlouhé a příběh tak ztrácí na akci, když uprostřed boje začnete popisovat krajinu kolem. A k tomu chování postav "Grrrrr" štve mě rozmazlená a ustrašená Leja.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama