Michaela Burdová | Křišťály moci III. Věž zkázy

21. června 2013 v 8:07 | Daniel Váša |  Knižní recenze
Křišťály moci: Věž zkázy
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt?


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Po přečtení prvního a druhého dílu jsem nemohl odolat dalšímu vzrušujícímu dobrodružství s touhle úžasnou knihou.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nešťastný drak

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zamilování

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
S R´tilem, jeho povaha mi hodně připomíná tu mou, a nechtěl bych být rozhodně Lejou. Přijde mi rozmazlená a to její fňukání mě štve. Ještě se mi docela zalíbil Wyll, ale být bych jím nechtěl stejně tak jako Terien, která společně s Rolandem patří k mým oblíbeným postavám. A pokud se jedná o Rolanda, tak tím bych být chtěl určitě stejně jako Ytlemir.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbil se mi nápad s Kaenou a s ježibabou, která oživila příběh. Škoda jen, že to dopadlo s Kaenou, tak jak to dopadlo.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vůbec nic mi nevadilo, akorát mi přijde, že se Neilin změnila nějak moc rychle, ale i to je tam odůvodněno, také žádné výtky nemám. Málem bych zapomněl na Leju. Její chování v některých částech knihy je opravdu na pěst. A to jak se vykašlala na Kaenu mě fakt dostalo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama