Tommy Wirkola | Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

30. června 2013 v 21:42 | Daniel Váša |  Filmové recenze
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona (Peter Stormare) sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.


1. Proč jsem si vybral/a právě tento film?
Filmi od tohoto režiséra jsou docela zajímavé a podle ukázek, které jsem viděl se to zdálo být zajímavé. Jsem rád že jsem si vybral tenhle film, protože mě nezkutečně bavil. Mám rád filmy na téma pohádky.
2. Definujte film až dvěma slovy.
Krvavý masakr

3. S jakou postavou bych se ztotožnil, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěl být.
Tak moje oblíbená postava jsou prostě JEník i Mařenka. Moc často se to nestává, aby mojí oblíbenou postavou byli zrovna hlavní hrdinové filmu. Dale bych se asi ztotožnil s Benjaminem. Je to takovej snílek a havně je to fanoušek hlavních hrdinu, což já bych byl určitě taky a taky bych usiloval o to stát se lovcem čarodějnic. Naopak bych nechtěl být žádnou z temných čarodějnic. Už jenom ten vzhled mě odrazuje. I když Muriel je v " lidské podobě" kočka.

4. Pokuste se v filmu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vyšvihnout se dá hodně věcí. Líbilo se mi že tam měli poněkud modernější zbraně a né třeba luky a meče. Potom taky se mi líbilo zpracování těch ksichtů čarodějnic. Hlavně té z perníkové chaloupky. Dále byl také skvělí nápad s tou Jeníčkovou cukrovkou. Další věcí co mě nadchla byla herečka co hrála Muriel, miluju ji :D Krvavé scény b\li zajímavé, ta brutali dodala příběhu šťávu.

5. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na filmu vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v filmu (režisérovi), ale třeba i v chování postav.
No tak jediný co bych snad vytkl byl poněkud hodný troll. Je to sice originální, ale pro mě jsou trolové prostě zlý a hotovo a ještě k tomu létání čarodějnic na větvích. Mají mít přece košťata. Možná bych ještě změnil osud Mini, ale to by změnilo celý konec příběhu.

Moje hodnocení: 92%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na Jeníčka a Mařenku: Lovce čarodějnic?

1 hvězdička
2 hvězdičky
3 hvězdičky
4 hvězdičky
5 hvězdiček

Komentáře

1 Carter - [Kaishi] Carter - [Kaishi] | E-mail | Web | 1. července 2013 v 17:44 | Reagovat

úžasný film!! A hrozně legrační :DD epickej =3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama